10/31/2018

Навіщо українським в’язням освіта: в Україні проходить виставка фотопортретів засуджених

56 тисяч – стільки людей відбувають покарання у місцях позбавлення волі або перебувають у слідчих ізоляторах в Україні

56 тисяч – стільки людей відбувають покарання у місцях позбавлення волі або перебувають у слідчих ізоляторах в Україні.

Ці люди мають право навчатися, працювати, отримувати заробітну плату. Та реальність інша: поки вони відбувають покарання, лише одиниці з них можуть здобувати освіту та обирати сферу діяльності. 

Благодійна організація FREE ZONE відвідала кілька виправних колоній у Полтавській та Чернігівській областях України. 20 ув'язнених чоловіків і жінок розповіли, навіщо їм освіта, ким би вони хотіли бути і чому це для них важливо.

Фотовиставка портретів засуджених «Освіта – шлях додому» разом з їх історіями пройшла 4 жовтня у Верховній Раді та поїхала по областях України.

У жовтні виставку побачили у Черкасах, у листопаді - у Львові та Сумах, а на фінальному круглому столі проекту вона буде показана у Міністерстві юстиції України.

«Гарантувати людині право на навчання – у корінних інтересах кожної держави. Ув'язнені  – частина суспільства. Коли вони виходять на волю, вони мають інтегруватися»

«Саме тому їм важливо готуватися до цього, щоб розуміти той світ, який існує, який, можливо, змінився за ті роки, що вони провели в колоніях.

Вони мають знайти своє місце і забезпечувати своє життя таким чином, щоб це не стало зворотньою дорогою у в'язницю", – запевняє регіональний директор DVV International в Україні, Білорусі, Молдові Беттіна Бранд.

Наразі в Україні розробляють законопроект, який має внести зміни до Кримінально-виконавчого кодексу щодо освіти засуджених.

Проект реалізують БО «FREE ZONE» і БО «Світло надії» в партнерстві з Представництвом DVV International в Україні в рамках діяльності Міжнародної мережі пенітенціарного освіти в країнах Східного партнерства та Центральної Азії за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Вітаємо на сайті DVV International Eastern Neighbours