ГО "Турбота", Кіровоград, проект «Культурний центр: інтеграція ВПО в соціальне життя Кіровоградщини"

Міні-проект «Культурний центр: інтеграція ВПО в соціальне життя Кіровоградщини» реалізований НРГО “Турбота” у рамках проекту «Від руйнування до творення. Шляхи примирення в українському суспільстві» за підтримки Інституту з міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів (DVV International) та Інформаційно-дослідницького центру «Інтеграція і розвиток» за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини.

Метою проекту є сприяння розвитку партнерства і співробітницької підходу в локальних спільнотах шляхом реалізації різноманітних культурних ініціатив, спрямованих на руйнування стереотипів, формування взаємоповаги і зміцнення довіри.

Питання реінтеграції ВПЛ стоїть особливо гостро в Україні в цілому і на Кіровоградщині. За даний УВКБ ООН на серпень 2015 року на території Кіровоградщини проживає 10300 вимушених переселенців з окупованих територій Донбасу та АР Крим. На думку самих переселенців, крім проблем життєустрою (складнощі з пошуком житла, можливістю офіційного працевлаштування та оплати податків, медичним обслуговуванням, влаштуванням дітей у садки і школи), гострою проблемою є різниця культур і низька поінформованість вимушених переселенців про особливості укладу життя, історії та культури місцевих співтовариств. Безумовно, культурні відмінності створюють бар'єри для інтеграції кримчан, луганчан і донеччан в соціальне і, як наслідок, економічне життя Кіровоградщини.

До участі у проекті були залучені журналісти, представники громадських організацій, громадяни. Було проведено семінари, ярмарки, інтелектуальні турніри, направлені на подолання стереотипів, міфів та формування взаємоповаги та покращення перебування переселенців у регіоні. Додаткову інформацію можна отримати у Ольги Гріднєвої, керівника проекту (olga@gridneva.com).

Україна

Вітаємо на сайті DVV International Eastern Neighbours