Полтавська філія Суспільної служби України

Полтавська філія Суспільної служби України разом з партнером Полтавська театральна лабораторія запровадила використання документальної драми для вирішення соціальних проблем у рамках проекту "Театр сучасного діалогу як інструмент для вирішення соціальних проблем" .

Було створено документальну виставу про проблеми, з якими зіштовхуються переселенці із зони АТО та місцева громада під назвою "Златомісто". Для допомоги у створенні документальної вистави були запрошені сучасні відомі режисери та драматурги, які ділились досвідом роботи в сфері документального театру, розповідали про важливість та механізми роботи цього театрального напрямку. 

Був проведен майстер-класс від команди українських митців, які створили документальну виставу «Сіра зона». Це драматурги – Ден та Яна Гуменні, режисери – Галина Джикаєва та Антон Романов. Вони провели навчання для акторів та показали виставу «Ополченец» (головну роль виконує Галина Джикаєва), як приклад української докуддрами.

В рамках проекту відбулася зустріч з сучасним українським драматургом Наталією Ворожбит та режисером , актором – Георгом Жено. Наталія разом з однодумцями Андрієм Маєм та Марисею Нікітюк започаткувала рух «Українська нова драма». Георг Жено переймається подіями в України, проводить активну волонтерську роботу. Зняту в Миколаївці інсталяцію “Страх в Україні” Г.Жено показав уже в кількох містах Європи. Він також створив проект для залучення європейських волонтерів Hands&Hearts for Ukraine. Остання робота Г.Жено і драматурга Н.Ворожбит — “Моя Миколаївка”, що складається з історій школярів, була показана у Львові в червні, у рамках Національного форуму “ДОНКУЛЬТ — Мистецькі надра”. 

 

Проект «Театр сучасного діалогу – як інструмент для вирішення соціальних проблем» є частиною всеукраїнського проекту «Від руйнування до творення. Шляхи примирення в українському суспільстві», який виконує Інститут з міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів DVVInternational та Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Україна

Вітаємо на сайті DVV International Eastern Neighbours