Проект «Замінимо мури відчиненими вікнами»

Проект «Замінимо мури відчиненими вікнами» було реалізовано DVV-International спільно з громадською організацією «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» протягом 2016 року з метою розвитку культури співробітництва у локальних спільнотах України через посилення знань і навичок активістів громадянського суспільства, представників місцевих закладів культури, органів влади та журналістів в рамках культурно-освітніх ініціатив, що зорієнтовані на підтримку форм культурного розмаїття та просування інноваційних підходів до освіти дорослих.

Під час проекту культурні установи, завдяки партнерству з активістами місцевих громад  розширили свої функції, розробили культурні та освітні програми для різних груп дорослого населення, стали локальними платформами примирення, діалогу і зміцнення довіри на локальному та міжрегіональному рівнях.

Цільові групи проекту:

  • активісти громадських організацій;
  • фахівці установ культури (будинки культури, музеї, бібліотеки та інші);
  • представники органів влади та місцевого самоврядування;
  • журналісти місцевих медіа.

В результаті реалізації 9 міні-проектів в рамках проекту «Замінимо мури відчиненими вікнами»за участю представників всіх цільових груп в різних регіонах України відкрито було відкрито 3 нові центри освіти дорослих в Житомирі, Смілі та Сумах.

Бібліотекарі та співробітники музеїв і клубів 9 регіонів пройшли курс професіоналізації та ознайомилися з сучасними музейними практиками, івент-менеджментом, культурним менеджментом, технологіями успішної комунікації і превенції конфліктів.

Освітня програма для представників усіх цільових груп включала навички проектного менеджменту, ознайомлення з українськими і зарубіжними кейсами, навчання навичкам культурного підприємництва, розвитку партнерства та співробітництва між освітніми закладами, тренінги для журналістів з метою ознайомлення з методами інформаційного супроводу проектних ініціатив.

Також учасники мали змогу взяти участь у школі волонтерства для підготовки представників різних цільових груп до успішної взаємодії з локальними громадами, розвитку самоорганізації.

В цілому у освітній програмі проекту взяло участь 172 чоловік.

В ході реалізації міні-проектів були створені такі культурні продукти, як фотовиставка (Суми, Херсон, Чернівці); документальне міні спектаклі (Київ), документальні проекти (Суми, Миколаїв), проведені культурні івенти за участю артистів різних жанрів. Кращі роботи учасників були представлені на Фестивалі культурно-освітніх ініціатив в місті Києві. Його концепція включала програму майстер-класів зарубіжних фахівців в сфері неформальної освіти, керівників міні-проектів, покази та обговорення документальних і театральних робіт, створених протягом проекту «Замінимо мури відчиненими вікнами».

Україна

Вітаємо на сайті DVV International Eastern Neighbours