Про проєкт
Глобальні виклики не зупиняються на національних кордонах і можуть бути вирішені лише шляхом спільної транснаціональної співпраці – як на політичному, так і на суспільному рівні. Мережа Urban X-Change пропонує дев’яти німецьким центрам освіти дорослих (Volkshochschule) та їхнім колегам у Великій Британії, Україні та США можливість здійснювати транскордонну культурну та освітню діяльність у тісній співпраці з відповідними міськими адміністраціями та місцевим громадянським суспільством. Тематичні рамки визначені Порядком денним до 2030 року.
Створення Urban X-Change Network відбулося у вересні 2021 року. Мережа діятиме до грудня 2023 року. Проєкт фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та реалізується DVV International.
Цілі
Сприяючи транснаціональному діалогу та транскордонній проєктній діяльності, проєкт Urban X-Change Network має на меті:
Стейкхолдери
Керівну позицію в проєкті має DVV International, Інститут міжнародного співробітництва Німецької асоціації освіти дорослих. Проєкт фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Міста-партнери: заклади освіти дорослих, представники міських адміністрацій та громадянського суспільства обох міст у партнерстві утворюють двонаціональну координаційну групу для реалізації спільно погоджених заходів.
Партнерства міст супроводжуються менеджерами зовнішніх процесів протягом усього часу реалізації проєкту.
Огляд партнерства міст
Наріжним каменем мережі Urban X-Change є партнерство між містами. Міста, їхні заклади освіти дорослих та громадянське суспільство у Великій Британії, Україні та США разом із німецькими колегами здійснюватимуть транскордонну діяльність протягом 2022-2023 років.
Німецько-українське партнерство
Целле-Суми
Спільний центр миру міст-побратимів «Мистетцтво вчитися та жити разом: освіта для демократії, прав людини та сталого розвитку»
Партнери проєкту: заклади освіти дорослих: Volkshochschule Celle (Німеччина) та неурядова організація (НУО) Центр навчання впродовж життя, Суми (Україна)
Міські адміністрації: м. Целле, Сумська міська рада
Громадські організації: Сумський державний університет; Сумський центр дозвілля молоді; ГО Рада молодих вчених, м. Суми; ГО «Центр громадянської освіти та ділових ініціатив у Сумах»; ГО «Центр Євроініціатив», м. Суми.
Тривалість проекту: травень 2022-лютий 2023
Лейпциг-Київ
Проєкт навчання протягом життя «Об’єднуймося, навчаймося разом»
Партнери проєкту: заклади освіти дорослих: Volkshochschule Leipzig (Німеччина) та ГО «Асоціація інноваційної та цифрової освіти», Київ (Україна)
Міські адміністрації: міста Лейпцига та міста Києва
Організації громадянського суспільства/інші партнери: Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, ГО «Асоціація студентів України», ГО «Асоціація освіти дорослих» (Україна), ГО «Контакт-Україна» (Німеччина), Theater der jungen Welt (Німеччина)
Тривалість проєкту: серпень 2022-березень 2022.
Поточні результати та діяльність
У рамках партнерства Львів-Фрайбург вже вдалося провести кілька воркшопів. У березні 2023 року відбулися заходи відкриття проєкту в обох містах. Після цього 21 квітня відбулася онлайн-лекція про систему освіти у Німеччині. 24 квітня пройшов семінар з пошуку роботи у Німеччині. А 26 квітня львівські партнери провели онлайн-захід про освітню систему в Україні.
Співпраця Київ-Лейпциг тривала із серпня 2022 року по грудень 2022 року та була зосереджена на створенні можливостей для навчання та підтримки психічного здоров’я українських біженців. На початку вересня 2022 року у Лейпцигу було створено Український освітній хаб у Німеччині, який увійшов до Мережі українських освітніх хабів за підтримки Міністерства освіти і науки України. Загалом у Хабі за підтримки DVV International відбулося 40 заходів. У результаті реалізації проєкту було створено/запроваджено:
Співпраця Суми-Целлє охоплювала період з червня 2022 року по лютий 2023 року. У червні 2022 у кожному з міст було створено Спільний центр миру «Мистецтво вчитися та жити разом: освіта для демократії, прав людини та сталого розвитку». У липні 2023 року в Целлє відбувся освітній фестиваль «Мистецтво вчитися та жити разом». У листопаді 2023 року освітній фестиваль відбувся в місті Суми. У лютому 2023 року обидві організації-партнери спільно провели заключний захід: «Urban X-Change TED-TalkEducationDesigns: Perform your future by lifelong learning».
Плани на майбутнє
У рамках партнерства Львів-Фрайбург заплановано ще кілька заходів. Протягом квітня – липня 2023 року планується провести низку презентацій, майстер-класів та лекцій. Зокрема, зазначені заходи стосуватимуться обміну освітнім досвідом та найкращими практиками в обох містах, тренінгів з пошуку роботи для українських біженців, створення фільму про навчання впродовж життя у Львові та Фрайбурзі та проведення міжкультурного обміну.