(2013) Підведення підсумків Другої Літньої Академії Освіти Дорослих «Сталий розвиток організацій у сфері Освіти Дорослих»

Літня Академія - що це таке? Це цікавий досуговий захід для всіх бажаючих або ж пізнавально корпоративний для обраних? Хто придумав такий формат? Яку мету він несе і чим привабливий для його учасників?

На ці та інші питання ми постараємося відповісти підводячи підсумки «Другої Літньої Академії Освіти Дорослих», що пройшла в Алушті, в Криму, в липні цього року за підтримки Представництва dvv international.

Отже, Літня Академія - захід, організований для неформального спілкування осіб, як для індивідуумів, так і для представників різних секторів суспільства, які цікавляться і працюють в одній сфері, у нашому випадку - сфері Освіти Дорослих. Але чи тільки для неформального спілкування, скажете ви ... а як же «Академія»? Хіба не передбачається обговорення, обмін досвідом, дискусії в рамках даного формату? Звичайно, все це має місце бути і не тільки.

Одна людина сказала: «В освіті Дорослих не може бути людей не творчих, не емоційних. Це чи не перший критерій визначення поняття «свій хлопець» в ОД. Ось і уявіть, скільки «своїх хлопців і дівчат» зустрічаються в одному місці. Ну а потім як у пісні: «Як здорово, що всі ми тут сьогодні зібралися».

Якщо говорити серйозно, основна ідея дизайну Літньої Академії полягала у спробі задоволення реальних потреб, сформульованих її учасниками: партнерами і співробітниками Представництва dvv international в процесі роботи. Оцінка потреб виявила необхідність підвищення рівня мотивації як для співробітників офісів dvv international, так і для партнерських організацій, впровадження нових, більш ефективних систем управління персоналом, делегування обов'язків і подолання синдрому вигоряння. Тому велика частина змістовних блоків була зосереджена навколо вищеназваних питань, а також управління змінами в цілому.

По суті, Літня Академія - це тренінг, який був розроблений і проведений у дусі емпіричного підходу до навчання і, отже, включав поряд з теоретичними моделями, цілу масу ігор, вправ, дискусій у малих групах та індивідуальні завдання. Цей підхід виявився досить ефективним у підтримці практичної спрямованості навчання, оскільки кожне з питань містело практичний досвід групи, обговорення і осмислення з подальшим застосуванням засвоєних уроків. У результаті такого алгоритму учасники змогли не тільки дізнатися нові організаційні моделі розвитку, але спробувати їх у реальному контексті своєї роботи.

Активну участь у всіх заходах, допитливість, ентузіазм і дух відкритості та творчості характеризували групу на протязі усіх семи днів. Непідробний інтерес група висловлювала як під час міні-лекцій, роботи в малих групах, практичних завданнях, так і при фізичних навантаженнях особливо. Це було одним з показників успішного та ефективного відбору учасників для Літньої Академії. Як зазначив Ігор Овчинников, тренер-експерт з Росії: «Високий ступінь різноманітності в групі стала конструктивним чинником і ресурсом взаємного збагачення, в міжкультурних обмінах і співпраці. Велика кількість нових ідей, досвіду, точок зору і культурного "перехресного запилення" стало справжнім активом майстерні ».
Слід зазначити, що одним з важливих аспектів стало те, що сама команда мала потенціал впливу на групу. Це було дивно і очевидно за результатами діяльності всієї групи, і в коментарях учасників, зроблених у ході підбиття щоденних підсумків, а також у формах оцінки.

Навчання виявилося досить успішним. Підсумкові анкети демонстрували високу ступінь задоволеності з боку учасників, а також їх готовність продовжити роботу в цьому напрямку, і стовідсоткову готовність передати знання та набутий досвід своїм колегам. Переважна більшість респондентів висловили свою глибоку і щиру подяку за можливість взяти участь у Літній Академії, яку dvv international передбачив для них і їх прагнення стати частиною подібних навчальних заходів у майбутньому.

Ну що ж, значить формату «Літня Академія» бути, і виходить, що ми будемо планувати Третю Літню Академію Освіти Дорослих!

Вітаємо на сайті DVV International Eastern Neighbours