(2013) Підведення підсумків Другої Літньої Академії Освіти Дорослих «Сталий розвиток організацій у сфері Освіти Дорослих»

Літня Академія - що це таке? Це цікавий досуговий захід для всіх бажаючих або ж пізнавально корпоративний для обраних? Хто придумав такий формат? Яку мету він несе і чим привабливий для його учасників?

На ці та інші питання ми постараємося відповісти підводячи підсумки «Другої Літньої Академії Освіти Дорослих», що пройшла в Алушті, в Криму, в липні цього року за підтримки Представництва dvv international.

Отже, Літня Академія - захід, організований для неформального спілкування осіб, як для індивідуумів, так і для представників різних секторів суспільства, які цікавляться і працюють в одній сфері, у нашому випадку - сфері Освіти Дорослих. Але чи тільки для неформального спілкування, скажете ви ... а як же «Академія»? Хіба не передбачається обговорення, обмін досвідом, дискусії в рамках даного формату? Звичайно, все це має місце бути і не тільки.

Одна людина сказала: «В освіті Дорослих не може бути людей не творчих, не емоційних. Це чи не перший критерій визначення поняття «свій хлопець» в ОД. Ось і уявіть, скільки «своїх хлопців і дівчат» зустрічаються в одному місці. Ну а потім як у пісні: «Як здорово, що всі ми тут сьогодні зібралися».

Якщо говорити серйозно, основна ідея дизайну Літньої Академії полягала у спробі задоволення реальних потреб, сформульованих її учасниками: партнерами і співробітниками Представництва dvv international в процесі роботи. Оцінка потреб виявила необхідність підвищення рівня мотивації як для співробітників офісів dvv international, так і для партнерських організацій, впровадження нових, більш ефективних систем управління персоналом, делегування обов'язків і подолання синдрому вигоряння. Тому велика частина змістовних блоків була зосереджена навколо вищеназваних питань, а також управління змінами в цілому.

По суті, Літня Академія - це тренінг, який був розроблений і проведений у дусі емпіричного підходу до навчання і, отже, включав поряд з теоретичними моделями, цілу масу ігор, вправ, дискусій у малих групах та індивідуальні завдання. Цей підхід виявився досить ефективним у підтримці практичної спрямованості навчання, оскільки кожне з питань містело практичний досвід групи, обговорення і осмислення з подальшим застосуванням засвоєних уроків. У результаті такого алгоритму учасники змогли не тільки дізнатися нові організаційні моделі розвитку, але спробувати їх у реальному контексті своєї роботи.

Активну участь у всіх заходах, допитливість, ентузіазм і дух відкритості та творчості характеризували групу на протязі усіх семи днів. Непідробний інтерес група висловлювала як під час міні-лекцій, роботи в малих групах, практичних завданнях, так і при фізичних навантаженнях особливо. Це було одним з показників успішного та ефективного відбору учасників для Літньої Академії. Як зазначив Ігор Овчинников, тренер-експерт з Росії: «Високий ступінь різноманітності в групі стала конструктивним чинником і ресурсом взаємного збагачення, в міжкультурних обмінах і співпраці. Велика кількість нових ідей, досвіду, точок зору і культурного "перехресного запилення" стало справжнім активом майстерні ».
Слід зазначити, що одним з важливих аспектів стало те, що сама команда мала потенціал впливу на групу. Це було дивно і очевидно за результатами діяльності всієї групи, і в коментарях учасників, зроблених у ході підбиття щоденних підсумків, а також у формах оцінки.

Навчання виявилося досить успішним. Підсумкові анкети демонстрували високу ступінь задоволеності з боку учасників, а також їх готовність продовжити роботу в цьому напрямку, і стовідсоткову готовність передати знання та набутий досвід своїм колегам. Переважна більшість респондентів висловили свою глибоку і щиру подяку за можливість взяти участь у Літній Академії, яку dvv international передбачив для них і їх прагнення стати частиною подібних навчальних заходів у майбутньому.

Ну що ж, значить формату «Літня Академія» бути, і виходить, що ми будемо планувати Третю Літню Академію Освіти Дорослих!

Вітаємо на сайті DVV International Eastern Neighbours

НАЛАШТУВАННЯ COOKIE
ВИ ЗАЛИШАЄТЕ ВЕБСТОРІНКУ DVV INTERNATIONAL
Важливо: Якщо ви натиснете на це посилання, ви залишите вебсторінку DVV International. DVV International не несе відповідальності за вміст сторонніх вебсайтів, до яких можна отримати доступ за посиланнями. DVV International не впливає на те, щодо яких ваших персональних даних здійснюється доступ та / або обробка на цих сайтах. Щоб отримати додаткову інформацію, перегляньте політику конфіденційності провайдера зовнішніх вебсайтів.