15–16 листопада у місті Ханчжоу, столиці провінції Чжецзян (Китайська Народна Республіка), відбулася Перша міжнародна конференція членів Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються. Глобальну мережу ЮНЕСКО міст, що навчаються, створив Інститут ЮНЕСКО з освіти впродовж життя (м. Гамбург, Німеччина) відповідно до Пекінської декларації (2013). Сьогодні до складу Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, входять 146 міст з Америки, Європи, Азії та Австралії. Учасниками конференції стали більш як сто очільників і представників міст – членів Глобальної мережі ЮНЕСКО, науковців з усього світу – фахівців з освіти упродовж життя. Організаторами конференції виступили Національна комісія КНР у справах ЮНЕСКО, Інститут ЮНЕСКО з освіти впродовж життя та муніципалітет міста Ханчжоу.
Основне завдання конференції полягало у демонстрації потенціалу спільнот міст – членів Глобальної мережі – в розвитку людського потенціалу, розширенні індивідуальних прав і можливостей особистості в навчанні впродовж життя і, як наслідок, соціальній згуртованості та економічному зростанні міст, регіонів і країн.
Конференція показала реальне значення Глобальної мережі в розвиткові діалогу між містами в питаннях політики, їх взаємному навчанні, встановленні зв’язків і партнерських відносин, розробці засобів заохочення й визнанні прогресу в створенні міста, що навчається. Під час конференції учасники мали можливість активно спілкуватися, презентувати успішні практики з усього світу, обмінюватися досвідом з упровадження основних положень Пекінської декларації й визначення пріоритетів на майбутнє.
На конференції Україна була представлена містом Мелітополь, містом обласного підпорядкування у Запорізькій області. Запрошення від Організаційного комітету конференції представникам Мелітополя було не випадковим, адже саме Мелітополь в червні 2016 року приєднався до спільноти прогресивних міст, що спрямовують зусилля на підтримку освіти впродовж життя як пріоритетного напряму свого розвитку.
До складу української делегації увійшов координатор програми «Міста, що навчаються» у Мелітополі, проректор з наукової роботи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького доцент Сергій Прийма. У доповіді Сергій Прийма позиціонував Мелітополь як активне європейське місто, що представляє Україну на міжнародній арені, зокрема в Програмі Ради Європи «Інтеркультурні міста» презентував здобутки міста на шляху розвитку людського потенціалу через навчання впродовж життя. Окрему частину презентації було присвячено проведенню 6–8 жовтня 2016 року Міжнародних днів освіти дорослих у Запорізькій області (з епіцентром у Мелітополі), одним з основних організаторів яких було Представництво DVV International в Україні.
Презентаційні матеріали з інформацією про Мелітополь було вручено Генеральному секретареві Національної комісії КНР у справах ЮНЕСКО Mr. Yue Du та директорові Інституту ЮНЕСКО з освіти впродовж життя Mr. Arne Carlsen.
Зауважимо, що участь у конференції такого масштабу стала можливою завдяки тісній співпраці МДПУ ім. Богдана Хмельницького з Інститутом ЮНЕСКО з освіти впродовж життя (м. Гамбург, Німеччина), представники якого нещодавно відвідали Мелітополь у рамках проведення Міжнародних днів освіти дорослих у Запорізькій області.
Сергій Прийма, МДПУ ім. Богдана Хмельницького