Управління дронами, дбайлива комунікація з ветеранами та ветеранками та Школа бізнес-ідей: сотні учасників отримали нові знання в Полтаві, Сумах та Миколаєві завдяки проєкту "Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей"

Задля реалізації проєкту DVV International в Україні співпрацює з партнерськими організаціями – Центрами навчання та освіти дорослих (ЦНОД) у семи регіонах України. За короткий час роботи команди ЦНОД втілили чимало важливих для суспільства ініціатив. У цьому матеріалі розкажемо про цікаві інноваційні курси від команд ЦНОД із Полтави, Сум та Миколаєва, котрі охопили сотні учасників. 

Задля посилення сфери соціального відновлення ветеранів та ветеранок в Україні, DVV International в Україні запустили проєкт "Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей". Основною метою проєкту є створення сприятливих умов для успішного повернення ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин до мирного життя через підвищення їх професійних знань і соціальних навичок, а також збільшення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці. 

Задля реалізації проєкту DVV International в Україні співпрацює з партнерськими організаціями – Центрами навчання та освіти дорослих (ЦНОД) у семи регіонах України. За короткий час роботи команди ЦНОД втілили чимало важливих для суспільства ініціатив. У цьому матеріалі розкажемо про цікаві інноваційні курси від команд ЦНОД із Полтави, Сум та Миколаєва, котрі охопили сотні учасників. 

“Сучасний світ невпинно рухається вперед, і попит на фахівців з експлуатації та управління дронами зростає щодня. Вивчення дронів уже входить до шкільних програм, що підкреслює важливість і актуальність цього напрямку, — розповідає Лілія Матвійчук, керівниця ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини», де команда у рамках проєкту реалізувала навчання із управління дронів. – Однак, у Полтавському регіоні до недавнього часу не існувало центрів для підготовки таких фахівців. Щоб заповнити цю прогалину, ми створили курс «Експлуатація та управління дронами”. 

Курс проходив на базі Полтавського університету економіки і торгівлі двічі на тиждень, щосереди та щоп’ятниці. Перша група з 17 осіб навчалася з 7 лютого по 1 березня 2024 року, а друга група з 18 осіб – з 15 квітня по 1 травня 2024 року. Групи формувалися за змішано-інтеграційним принципом: серед учасників курсу були ветерани, ветеранки, члени родин діючих військових, загиблих Захисників, а також цивільні особи без рідних у війську. Деякі учасники використовують отримані знання у роботі в аграрному секторі або волонтерять, збираючи дрони. 

“Курс став одним із найпопулярніших і найзатребуваніших напрямків навчання для ветеранської спільноти та цивільних, – додає Лілія та зазначає: – У разі продовження проєкту планується зберегти цей курс, розширити кількість груп і збільшити кількість навчальних годин. Це відкриє нові можливості для ще більшої кількості зацікавлених осіб, які бажають опанувати сучасні технології управління дронами і застосувати ці знання на практиці". 

Ще однією масштабною та важливою ініціативою, яку вдалося реалізувати завдяки підтримці DVV International в Україні став інноваційний інформаційно-просвітницький проєкт "Про що розмовляти з ветераном", організований у Сумах ГО «Центр освіти впродовж життя», спільно з обласним Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.  

“Завдяки проєкту у Сумах відкрилася нова сторінка у взаємодії суспільства з тими, хто пройшов крізь випробування війни, – розповідає керівник проєкту в ГО «Центр освіти впродовж життя» Станіслав Котенко. – Цей курс зібрав під своїм крилом найкращих фахівців та активістів, аби допомогти ветеранам адаптуватися до мирного життя”. 

Ідея курсу народилася завдяки Олександру Бондаренку, військовослужбовцю ЗСУ та начальнику служби зв’язків з громадськістю Сумського обласного ТЦК та СП. Він став головним натхненником та організатором цього проєкту, запросивши до співпраці відомих лекторів, готових ділитися своїм досвідом та знаннями. Загальна кількість учасників курсу, які активно брали участь у більшості зустрічей, становила 138 осіб, а в Телеграм-чаті було зареєстровано 149 осіб. 

Курс складався з шести тематичних лекцій, кожна з яких охоплювала важливі аспекти взаємодії з ветеранами. Наприклад, Марія Литвиненко розповідала про тонкощі спілкування з ветеранами з точки зору психолога, Сергій Гнатюк ділився досвідом зйомки документальних серіалів, а Андрій «Чех» говорив про свою боротьбу з фізичними пораненнями та шлях до відновлення. 

Учасники курсу мали змогу не лише слухати лекції, але й активно брати участь у дискусіях та практичних заняттях. Вони обговорювали нагальні питання, працювали в групах та отримували відповіді на свої особисті запитання.   

“Проєкт мав великий успіх і вже планується його продовження на регіональному та національному рівнях. Ведуться перемовини з Програмою розвитку ООН щодо перезапуску курсу з новими лекторами та використанням онлайн-формату, – розповідає пан Станіслав. – Це відкриває нові можливості для реінтеграції ветеранів та ветеранок війни, надаючи їм необхідну підтримку та освітні можливості для успішної адаптації у цивільному житті”. 

У Миколаєві бізнес-школа «Від ідеї до дій» також стала відповіддю на потреби ветеранів та ветеранок, які повертаються до цивільного життя, сповнені бажанням створити власну справу. “Чимало ветеранів, маючи досвід керівництва під час бойових дій, не бачать себе більше найманими працівниками. З цієї причини ми вирішили допомогти ветеранам реалізувати їхні підприємницькі амбіції”, – розповідає керівниця ГО «Центр навчання і освіти дорослих «Південь» Олександра Ющишена. 

Бізнес-школу реалізували з місцевим університетом і провели на його базі два навчальні курси. Разом із викладачами розробили програму навчання таким чином, щоб кожен із 24 учасників на виході мав готовий бізнес-план. Ці бізнес-плани учасники могли подавати на різні грантові конкурси для отримання фінансування своїх проєктів. 

Після завершення курсу у Центрі освіти дорослих провели анкетування серед учасників, щоб дізнатися їхні враження. Багато хто з респондентів зазначив, що школа надала не лише знання, а й додаткове натхнення для започаткування власної справи. Одна з родин, завдяки бізнес-плану, створеному під час навчання, отримала грант на відкриття станції технічного обслуговування автомобілів. 

“Якщо проєкт з реінтеграції ветеранів буде продовжено, то ми плануємо організовувати такі школи й надалі. Ветерани, повертаючись із Сил оборони, де заробітні плати досить високі, часто стикаються з тим, що ринок праці не може запропонувати їм відповідний рівень оплати. Тому багато з них прагнуть відкрити власний бізнес, щоб використати набутий досвід, забезпечити свою родину та бути незалежними. Саме на цей запит і спрямована наша бізнес-школа, надаючи ветеранам необхідні знання та підтримку для реалізації їхніх підприємницьких ідей”, – додає пані Олександра. 

Ці три напрямки – управління дронами, ефективна комунікація з ветеранами та ветеранками та бізнес-школа – об'єднали сотні учасників у Полтаві, Сумах та Миколаєві. Завдяки проєкту, вони отримали нові знання, навички та натхнення, необхідні для успішного повернення до цивільного життя та реалізації своїх професійних ідей. 

Проєкт "Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей" реалізується DVV International в Україні за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.  

НАЛАШТУВАННЯ COOKIE
ВИ ЗАЛИШАЄТЕ ВЕБСТОРІНКУ DVV INTERNATIONAL
Важливо: Якщо ви натиснете на це посилання, ви залишите вебсторінку DVV International. DVV International не несе відповідальності за вміст сторонніх вебсайтів, до яких можна отримати доступ за посиланнями. DVV International не впливає на те, щодо яких ваших персональних даних здійснюється доступ та / або обробка на цих сайтах. Щоб отримати додаткову інформацію, перегляньте політику конфіденційності провайдера зовнішніх вебсайтів.