У Києві відбувся національний круглий стіл «Посилення розвитку громади через навчання та освіту дорослих»

Метою заходу є просування освіти дорослих на національному рівні шляхом підвищення обізнаності осіб, що приймають політичні рішення, про значення освіти дорослих для соціально-економічного розвитку регіонів і країни в цілому

5 листопада відбувся Національний круглий стіл «Посилення розвитку громади через навчання та освіту дорослих».

Метою заходу є просування освіти дорослих на національному рівні шляхом підвищення обізнаності осіб, що приймають політичні рішення, про значення освіти дорослих для соціально-економічного розвитку регіонів і країни в цілому.

Захід відбувся в рамках проекту «Регіональні голоси – громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі». Метою проекту є зміцнення процесів демократизації в Україні та Білорусі за допомогою  програм громадянської освіти для дорослих.

В рамках реалізації мікропроектів партнерські організації дослідили проблеми і потреби жителів своїх громад. Відповідно до цих потреб були розроблені та реалізовані навчальні програми. Навчання допомогло учасникам розробити та реалізувати у своїх громадах громадські ініціативи, що мають на меті вирішити певні проблеми і покращити життя у громадах.

Під час Національного круглого були представлені результати проекту та запрошені експерти з Народних університетів Німеччини поділились досвідом в громадянській освіті дорослих та налагодженню співпраці із регіональними та національними органами влади.

Слід зазначити, що Народні університети - найбільший в Німеччині провайдер освітніх послуг для всіх поколінь. Близько 6,5 мільйонів людей по всій країні щороку відвідують різноманітні курси та тренінги.

Німецькі доповідачі наголосили, що на сьогодні перед освітою у Народних університетах стоїть завдання знайти шляхи вирішення за допомогою навчання та залучення людей таких проблем, як інтеграція мігрантів, боротьба з нерівністю, низьким рівнем життя літніх людей. Подоланню цих проблем сприяє державна підтримка Народних університетів на рівні федеральних земель і розуміння суспільством важливості навчання впродовж життя.

 

 

Вітаємо на сайті DVV International Eastern Neighbours