(2014) «Навчання дорослих– 2020» - стратегічне бачення як результат Региональної Літньої Академії стран Східного партнерства в Києві

З 27 червня по 4 липня відбулася третя Регіональна Літня Академія країн Східного Сусідства за підтримки представництва DVV International в Україні недалеко від Києва в селищі Глєбовка. Основною метою заходу було формування загальної теоретичної та концептуальної платформи для підтримки розвитку сучасної політики і практики навчання протягом усього життя (ОПЖ) і освіти дорослих (ОВ) в Білорусі, Україні та Молдові.

На Академію були запрошені представники організацій, що працюють у сфері розвитку людських ресурсів у ОВ і ОПВЖ, у тому числі представники державних установ, НДО, приватних освітніх установ Білорусі, Молдови, України, Киргизії, Таджикистану, і співробітники національних офісів DVV International.

Команда міжнародних експертів, а саме: Катаріна Попович, доктор філософських наук, координатор проектів Регіонального офісу DVV International в Південно-Східній Європі (Сербія), Анні Карттунен, експерт з Європейської освітньої політики Центру експертизи Європейської освітньої політики Саво (Фінляндія), Томс Урдзе, директор консалтингової компанії з освітнім послугам ICD Riga (Латвія), Аніта Якобсон, доктор філософських наук, регіональний директор DVV International в Україні, Білорусі та Молдові, розробили насичену програму і створили для учасників сприятливу атмосферу для навчання. На основі свого досвіду за допомогою презентацій, дискусій, сесій, запитань і відповідей, експерти пропонували кращі практичні рішення у розвитку національних систем ОВ.

Новими і пізнавальними темами в системі ОВ, як зазначили учасники, стали «валідація неформального і спонтанного навчання», «супровід протягом усього життя», а також «оцінка та забезпечення якості валідації та супроводу». Крім того, завдяки детальному і глибокому розкриттю таких компонентів ОВ, як стратегічне планування, управління ОПВЖ, професійний розвиток персоналу, робота учасників в групах прийняла більш ефективний характер.

Для роботи над розробкою національних систем ОВ, кожною запрошеною країною були створені команди. Працюючи в національних командах, учасники виклали власне бачення і розуміння, а також запропонували нові підходи та ідеї, системи та стратегії розвитку ОВ. Для цього перед учасниками були поставлені завдання: змоделювати групи споживачів ОВ; визначити головні складові частини системи, такі як зміст і форма, розподіл обов'язків, структура законодавства, моделі фінансування, визнання компетенцій, а також реальний стан ОВ і ситуації кожного, і які головні виклики чекають на шляху до створення наміченої системи навчання. Весь цей процес супроводжувався жвавими дискусіями, переговорами, заняттями з групової динаміці.

Підсумком Регіональної 3-ей Літньої Академії стала презентація розроблених концепцій стратегій розвитку Освіти Дорослих до 2020 року національними командами. Для подальшого обміну інформацією, досвідом і знаннями була створена закрита он-лайн платформа, на сайті http://e.saliedet.lv, яка координується одним з експертів Томсом Урдзе. Таким чином, учасники можуть удосконалити намічені плани, маючи постійний доступ до експертного ресурсу.

Вітаємо на сайті DVV International Eastern Neighbours

НАЛАШТУВАННЯ COOKIE
ВИ ЗАЛИШАЄТЕ ВЕБСТОРІНКУ DVV INTERNATIONAL
Важливо: Якщо ви натиснете на це посилання, ви залишите вебсторінку DVV International. DVV International не несе відповідальності за вміст сторонніх вебсайтів, до яких можна отримати доступ за посиланнями. DVV International не впливає на те, щодо яких ваших персональних даних здійснюється доступ та / або обробка на цих сайтах. Щоб отримати додаткову інформацію, перегляньте політику конфіденційності провайдера зовнішніх вебсайтів.