З 27 червня по 4 липня відбулася третя Регіональна Літня Академія країн Східного Сусідства за підтримки представництва DVV International в Україні недалеко від Києва в селищі Глєбовка. Основною метою заходу було формування загальної теоретичної та концептуальної платформи для підтримки розвитку сучасної політики і практики навчання протягом усього життя (ОПЖ) і освіти дорослих (ОВ) в Білорусі, Україні та Молдові.
На Академію були запрошені представники організацій, що працюють у сфері розвитку людських ресурсів у ОВ і ОПВЖ, у тому числі представники державних установ, НДО, приватних освітніх установ Білорусі, Молдови, України, Киргизії, Таджикистану, і співробітники національних офісів DVV International.
Команда міжнародних експертів, а саме: Катаріна Попович, доктор філософських наук, координатор проектів Регіонального офісу DVV International в Південно-Східній Європі (Сербія), Анні Карттунен, експерт з Європейської освітньої політики Центру експертизи Європейської освітньої політики Саво (Фінляндія), Томс Урдзе, директор консалтингової компанії з освітнім послугам ICD Riga (Латвія), Аніта Якобсон, доктор філософських наук, регіональний директор DVV International в Україні, Білорусі та Молдові, розробили насичену програму і створили для учасників сприятливу атмосферу для навчання. На основі свого досвіду за допомогою презентацій, дискусій, сесій, запитань і відповідей, експерти пропонували кращі практичні рішення у розвитку національних систем ОВ.
Новими і пізнавальними темами в системі ОВ, як зазначили учасники, стали «валідація неформального і спонтанного навчання», «супровід протягом усього життя», а також «оцінка та забезпечення якості валідації та супроводу». Крім того, завдяки детальному і глибокому розкриттю таких компонентів ОВ, як стратегічне планування, управління ОПВЖ, професійний розвиток персоналу, робота учасників в групах прийняла більш ефективний характер.
Для роботи над розробкою національних систем ОВ, кожною запрошеною країною були створені команди. Працюючи в національних командах, учасники виклали власне бачення і розуміння, а також запропонували нові підходи та ідеї, системи та стратегії розвитку ОВ. Для цього перед учасниками були поставлені завдання: змоделювати групи споживачів ОВ; визначити головні складові частини системи, такі як зміст і форма, розподіл обов'язків, структура законодавства, моделі фінансування, визнання компетенцій, а також реальний стан ОВ і ситуації кожного, і які головні виклики чекають на шляху до створення наміченої системи навчання. Весь цей процес супроводжувався жвавими дискусіями, переговорами, заняттями з групової динаміці.
Підсумком Регіональної 3-ей Літньої Академії стала презентація розроблених концепцій стратегій розвитку Освіти Дорослих до 2020 року національними командами. Для подальшого обміну інформацією, досвідом і знаннями була створена закрита он-лайн платформа, на сайті http://e.saliedet.lv, яка координується одним з експертів Томсом Урдзе. Таким чином, учасники можуть удосконалити намічені плани, маючи постійний доступ до експертного ресурсу.