Проект "Від руйнування – до творення. Шляхи примирення в українському суспільстві", профінансованим Міністерством закордонних справ Німеччини. Проект реалізувала громадська організація «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» у партнерстві з Представництвом Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International).
Дана ініціатива базується на результатах і є логічним продовженням проекту «Спільне майбутнє українського суспільства після Майдану. Сприяння взаєморозумінню та співробітництву в превенції конфліктів» і має на меті розвиток партнерства й співробітницького підходу в локальних спільнотах шляхом реалізації різноманітних культурних ініціатив, спрямованих на руйнування стереотипів, формування взаємоповаги та зміцнення довіри.
16 підходів до вирішення проблем у локальних громадах через культурні ініціативи, якими стали :
- «Бібліотека як міст культурної інтеграції внутрішньо переміщених осіб в місцеву громаду», Житомирська обласна молодіжна громадська організація «Паритет».
- «Культурний центр: інтеграція ВПО в соціальне життя Кіровоградщини», Новоукраїнська районна громадська організація «Турбота».
- «Театр сучасного діалогу як інструмент для вирішення соціальних проблем», Полтавський філіал Суспільної служби України.
- «Наші дні в об’єктиві», ГО «Клуб сталого розвитку ”Південна ініціатива”», Миколаїв.
- «Культурний марафон на Сумщині», Сумська обласна громадська організація «Центр суспільних ініціатив «Інтелект Сумщини».
- «Жити заново. Театр як можливість», ГО «Діалог», Миколаїв.
- «Я починаю новий шлях!», Миколаївський обласний благодійний фонд «Нове сторіччя».
- «Арт-підходи до діалогу», ГО «Захист», Херсон.
- Соціально-культурний проект «Can Action», ГО «ОМЦ ПЛЮС», Полтава.
- «Врегулювання конфліктних ситуацій в молодіжному суспільстві. Мова «без насилля», ГО «Молодіжне суспільне об’єднання «Центр», Кіровоград.
- «Історико-культурна спадщина – запорука єднання», відділення Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні», Черкаси.
- «Любов до рідної землі дорівнює мир і процвітання», ГО Центр Стратегічних Ініціатив, Хмельницький.
- «Культурний простір – місце діалогу та взаєморозуміння», Полтавська обласна організація спілки письменників України.
- «Формування толерантних громад на півдні Херсонської області», Новокаховська міська молодіжна громадська організація «Перспектива».
- «Єдність у різноманітті», ГО «Рада молодих вчених», Суми
- «Від мови ворожнечі до мови добра», Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання».